Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Příběh života

Michal

 

Můj životní příběh není důležitý.

Není důležité co bylo nebo kolik vědomostí jsme stačili do svých myslí dostat.

Záleží pouze na tom jak žijeme teď, v přítomnosti a do jaké míry vyvěrají naše projevy a chování z hloubky naší duše.

...můj vztah k přírodě a touha pochopit podstatu a fungování vesmíru mě už od teenagerovského věku vedly ke studiu krystalů a minerálů, přírodních národů a šamanismu. Nejvíce mne oslovilo učení toltéckého šamana Dona Juana, skrze Carlose Castanedu..z toho plynulo i  experimentování se změněnými stavy vědomí a magickými  psychedelickými rostlinami. Taky jsem se zabýval jak je navržen a funguje lidský nástroj, hlavně psychologie, psychoterapie a léčitelství. V otázce spirituality, ůčelu lidského života, byly mými průvodci a kompasy k mystickému zkoumáni sebe mnohé duchovní nauky. např. advaita jóga,  tibetský  budhismus a dzogčhen ale i křesťanská mystika, antroposofie či teosofie. Současně s tím se rozvíjelo mé vyjádření prostřednictvím malby, hudby a alikvotního zpěvu.

Pracoval jsem jako ošetřovatel nemocných, umírajících v hospici nebo os. asistent tělesně postižených. Teď pracuji jako průvodce v lesní komunitní škole.

Má touha srdce po poznání sebe a Velkého Mystéria  Univerza, mne vždy vedla k tichu a meditaci, jež přinesla nejvíce světla do mého života.

Nejsilnějšími impulzy a požehnáním v mém životě byly a jsou  příroda, stavy šamanského  změněného vědomí, kameny, hory, hudba a pobyt ve tmě.

Jediné co je opravdu  důležité a na čem záleží jsou činy.

Jak necháváme bez deformací proudit a  vyjadřovat  inteligentní sílu Lásky z našich srdcí, v běžných  každodenních situacích a událostech, a umožnit  jí tak transformovat staré způsoby vyjádření založené na oddělenosti a proměnit nás do vyjádření  stavu sjednoceného kolektivního bytí, kde jsme Jediným, který je vším.

Praxe:

Stolař

Ošetřovatel

Muzikant

Terapeut

Pedagog 

 

Vzdělání - Studia - Dovednosti:

Pedagogické minimum - Vychovatel

Psychoterapeutický výcvik Virginie Satirové - 3 roky

Ošetřovatelství, péče o nemocné, imobilní a umírající, osobní asistence

Úvod do muzikoterapie

Kurz Krystaloterapie

Zasvěcení do Reiki 1,2

Intuitivní pedagogika - 2 roky

Mezinárodní škola alikvotního zpěvu - 1 rok

Mezinárodní výcvik vedení Councilu - poradních kruhů

Kurz Výchova bez poražených

 

Zuzka

Narodila jsem se ve Frýdku-Místku, ale měla jsem to štěstí, že jsem v dětství veškerý svůj volný čas trávila s rodinou na chalupě stojící uprostřed slovenských lesů. Přijde mi naprosto přirozené trávit čas od rána do večera venku, pro vodu jít do studánky a ne jen otočit kohoutkem, v zimě se vyhřívat u kamen či ohně, který bez přikládání sám nehoří.

Momentálně žiji v malebné vesnici Metylovice, kde se každý den kochám pohledem na majestát Beskyd – Lysou horu. Vystudovala jsem Vysokou školu báňskou, absolvovala kurz angličtiny pro děti s pedagogickým minimem a i nadále se vzdělávám. Docházím na kurz intuitivní pedagogiky, ale především, vnitřně rostu a zpřítomňuji se. Což s dětmi ani jinak nejde a jsou k tomu velcí pomocníci a učitelé. K dalším mým zálibám, kromě přírody, je tanec, hudba, zpěv a vůbec rozvoj kreativity tímto směrem.

K lesní školce jsem se dostala díky svému synovi Kubíkovi (2010), pro kterého jsem hledala školku přistupující k dětem stejným způsobem jako já. Sama se snažím syna ani ne tak vychovávat, jako spíše dát mu prostor být sám sebou, respektovat ho a podporovat v tom, co ho baví a v čem je výjimečný, protože každý jsme jedinečný.

Od malinka mě fascinuje vesmír, jeho dokonalost a i nadále se snažím porozumět jeho zákonům a řídit se podle nich. Jeden z hlavních zákonů je zákon přitažlivosti, což se snažíme předat i dětem. To, co vysíláš, se Ti časem vrátí, proto jednej moudře a vědomě. 

TOPlist