Založit webové stránky nebo eShop

Alikvotní zpěv

ALIKVOTNÍ ZPĚV

 

Alikvotní zpěv je meditativní disciplína, jako gregoriánská chorál nebo indický zpěv. Je založen na zesílených harmonických, alikvotních tónech, díky nimž může zpěvák zpívat 2-3 tóny najednou. Tedy např. může sám zpívat celý akord nebo melodii, tím že zvýrazní a rozrezonuje svrchní harmonické (alikvotní ) tóny, nad tónem základním.

 

Tyto tóny jsou univerzální a vyskytují se ve veškeré hudbě a zvucích.

 

Jsou v nich obsaženy tak, jako barevné spektrum v bílém světle – stejně tak jako různé barvy spektra dávají dohromady světlo, tak tyto čisté harmonické tóny dohromady tvoří zvuk, který naše ucho vnímá jako tón.Různé poměry těchto alikv.tónů + rezonanční prostor, ať už u hudebního nástroje nebo hlasu, ovlivňují to, co vnímáme a slyšíme jako barvu zvuku.

 

Alikvotní tóny tak můžeme chápat jako spektrum esencí vibrace rozloženého tónu.

 

Alikvotní tóny jsou přirozenou řadou harmonických tónů, obsaženou v každém zvuku. Tyto tóny jsme zapomněli slyšet, zpívat a používat v důsledku odtržení od přírody, omezením a podmíněním moderní hudby a sociálně-výchovným systémem dnešní společnosti.

 

Celý vesmír je jedna Velká symfonie Života a je potřeba znovu zapojit tyto zapomenuté frekvence a sladit se tak harmonickým způsobem s písní života. Tento proces je pro náš mozek, tělo a duši velmi léčivý.

 

 

Tajemství zvuku

 

Zvuk a světlo jsou dvě složky, z nichž se skládá  na nejjemnější sub-atomární úrovni, realita nejblíže zdroji prvotního stvořitele. Na úrovni sub-fotonového světla jsou utkány z  ze světelných vláken všechny živé formy a vše prostupuje univerzální vibrace zvuku tónu rovnosti prvotního stvořitele. Tón rovnosti svou vibrací jednoty sjednocuje individuálná vibrace jednotlivců do celku symfonie života. Se stvořitelem komunikujem skrze náš nejvyvinutější smysl - sluch. 

 

 

 

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

TOPlist